Najlepsze samochody hybrydowe na rynku

mar 21, 2021 przez

Najlepsze samochody hybrydowe na rynku

W dzisiejszych czasach każdy z nas ma świadomość konieczności zmniejszenia emisji CO2 oraz innych szkodliwych substancji. Jednym ze sposobów, który pozwala na osiągnięcie tego celu, jest wybór samochodu hybrydowego. Dzięki połączeniu silnika spalinowego z elektrycznym, hybrydy są przyjazne dla środowiska, a jednocześnie pozwalają na oszczędność paliwa oraz kosztów eksploatacji. W tym artykule przedstawimy najlepsze samochody hybrydowe na rynku.

  1. Toyota Prius

Podczas gdy konkurenci coraz mocniej zasmażają hybridy sztuczkami marketingowymi, Prius ostaje wierny pierwotnemu pomysłowi hybrydy. Model ten jest jednym z najbardziej znanych i cenionych samochodów hybrydowych na rynku. Prius to auto nie tylko oszczędne w eksploatacji ale również bardzo dobrze wyposażone. Dostępne są już czwarte generacje tego modelu, które gwarantują dobrze znane parametry i niskie koszty użytkowania.

  1. Lexus CT 200h

Lexusa CT 200h możemy zaliczyć do samochodów premium. To jedna z najmniejszych hybryd w segmencie premium. Auto wygląda elegancko i zwraca uwagę swoimi dynamicznymi liniami. Pod maską skrywa Ciężarowe bloki napędowe hybrydowe o mocy 134 KM, co pozwala na dynamiczne osiągi i niskie spalanie. W środku znajdziemy najwyższej klasy materiały, wysokiej jakości system multimedialny, a także bogate wyposażenie i system asystujący podczas jazdy.

  1. Kia Niro

Kia Niro to pierwszy samochód hybrydowy w ofercie koreańskiego producenta. Auto posiada wiele zalet – po pierwsze, genialnie wygląda. Dzięki designerskiej obudowie nadwozia i efektownie zaprojektowanym zderzakom, auta wyróżniają się na drodze. Po drugie, Kia Niro to samochód rodzinny z dużą przestrzenią w kabinie, sporym bagażnikiem oraz wygodnymi i komfortowymi fotelami. A po trzecie, to auto bardzo ekonomiczne – w cyklu mieszanym spala zaledwie 3,8 l/100 km.

  1. Toyota Corolla Hybrid

Toyota Corolla Hybrid to kolejny model hybrydowy japońskiego producenta. Jest to łagodna hybryda idealna dla osób, które nie szukają mocno sportowych osiągów, ale doceniają ekonomię i zwrotność jazdy. Auto jest dostępne w wersji hatchback i sedan i wyróżnia się nowoczesnym designem oraz dużym i praktycznym bagażnikiem.

  1. Porsche Panamera 4S E-Hybrid

Ostatnim modelem, który odwiedzi nam dzisiaj jest Porsche Panamera 4S E-Hybrid. To jednak nie jest zwykła hybryda, a auto łączące mocne V6 z silnikiem elektrycznym. Dzięki temu zestawieniu auto potrafi rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 4,4 sekundy. Co więcej, auto posiada pełne wyposażenie oraz systemy wspomagające, które czynią jazdę w tym aucie nie tylko super sportową, ale również maksymalnie bezpieczną.

Podsumowując, samochody hybrydowe to jedno z najlepszych rozwiązań, które pozwalają na oszczędzanie paliwa i dbanie o środowisko. W dzisiejszych czasach coraz więcej producentów oferuje swoje modele hybrydowe, a ich liczba stale rośnie. Jednakże, wybór z podstawowej listy powyżej to dobry punkt wyjścia wraz z profilowaniem swoich potrzeb i możliwości.

Podobne

Tagi