Kompresor, chiptuning oraz felgi

cze 24, 2021 przez

Kompresor, chiptuning oraz felgi

Jakie kompresory są najlepsze?

Jest wiele różnorodnych kompresorów i każdy z nich ma inne cechy główne. Jednak kompresor do warsztatu powinien być dobierany według swojej uniwersalności. Dlatego też kompresory śrubowe cieszą się szerokim zainteresowaniem wśród mechaników. Dodatkową ich cechą jest możliwość powiększenia możliwości tych urządzeń. Warto uwzględnić pojemność butli, jeżeli będziemy często używali kompresora, warto wybrać butlę o pojemności 50 a nawet 100 litrów. Dzięki temu nie będzie potrzeby ciągłego napełniania.

Filtr w samochodzie

Choć nikt o nich nie wspomina są na prawdę ważnym elementem układu klimatyzacji naszego samochodu. Filtr kabinowy pełni funkcję związane z oczyszczaniem oraz eliminowaniem nieczystości zasysanych do wnętrza naszego pojazdu. To właśnie jemu zawdzięczamy czystość powietrza, dlatego przynajmniej raz do roku warto o niego zadbać we właściwy sposób i po prostu zakupić nowy filtr kabinowy. Aktualnie filtrem wartym uwagi jest filtr z węglem aktywnym stanowiącym dodatkową barierę dla drobnoustrojów.

Czym jest chiptuning?

Ze względu na to, że producenci ustawiają w taki sposób parametry silnika samochodu, aby w jak najmniejszy sposób ograniczyć jego ewentualne usterki, co nas jako kierowców powinno cieszyć. Dlatego chcąc zrobić chiptuning samochodu trzeba udać się do dobrego warsztatu w którym zostaną zmienione parametry naszego silnika w odpowiednim programie. Pozwoli to na uwolnienie większej mocy. Nie są to małe koszta, jednak mogą dostarczyć nam nie małej frajdy.

Części do samochodu

Każdy szanujący się warsztat samochodowy musi posiadać na swoim stanie wiele części samochodowych. Przecież nigdy nie wiadomo czego będziemy potrzebować a wymiany może wymagać wszystko. Ważne jest aby części samochodowe były sprowadzane ze sprawdzonego źródła o dużej jakości. Pamiętać należy o ciągłości zamówień i aktualizowaniu magazynu. Za sprawą takiego działania nie będzie przestoju w naszej pracy. A nasz klient będzie mógł cieszyć się znakomitymi efektami naprawy swojego pojazdu.

Felga w samochodzie

Jest to metalowa część koła na którą nakładana zostaje opona. Jej zadaniem jest przenoszenie siły nacisku na koła. Wyróżniamy felgi wykonywane z metalu oraz aluminium. Ciekawostką jest że felgi metalowe są tańsze, ponieważ są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Natomiast felgi aluminiowe mogą przybierać różne dziwne formy, kolory są bardziej elastyczne, i lepiej wyglądają wizualnie. Coraz częściej w nowszych samochodach widywana jest felga wykonana z aluminium.

Podobne

Tagi