Piosenki o samochodach: Najpopularniejsze utwory o motoryzacji

kwi 5, 2021 przez

Piosenki o samochodach: Najpopularniejsze utwory o motoryzacji

Jednym z tematów, który cieszy się ogromną popularnością w muzyce, są samochody. Od lat piosenki o motoryzacji przyciągają fanów z całego świata, nie tylko kierowców, ale także miłośników muzyki i kultury samochodowej. W artykule przedstawiamy najpopularniejsze utwory o motoryzacji, które z pewnością każdemu fanowi samochodów przypadną do gustu.

Piosenki o samochodach i motoryzacji

 1. “Born to be wild” – Steppenwolf
  To jedna z najbardziej rozpoznawalnych piosenek o motocyklach i wolności, którą kierowcy uwielbiają słuchać za kierownicą. Utwór “Born to be wild” zyskał ogromną popularność w latach 60 i 70 XX wieku, a dziś stanowi swego rodzaju hymn dla miłośników motocykli.

 2. “Little Deuce Coupe” – Beach Boys
  Przebojowe, pełne energii utwory zespołu Beach Boys często tematyzowały surfing i samochody. “Little Deuce Coupe” to jedna z takich piosenek, w której pojawiają się odniesienia do kultowych amerykańskich sportowych aut z lat 30 i 40 XX wieku.

 3. “Fast Car” – Tracy Chapman
  Ta poruszająca ballada z 1988 roku opowiada historię młodej kobiety, która marzy o ucieczce z biednej dzielnicy i związkach toksycznych. W utworze “Fast Car” samochód staje się metaforą wolności i lepszego życia, które główna bohaterka chce osiągnąć.

 4. “Radar Love” – Golden Earring
  To jedna z najbardziej znanych piosenek rockowych o samochodach. Utwór “Radar Love” zainspirowała prawdziwa podróż zespołu po autostradzie, kiedy lider grupy, Barry Hay, zauważył radiową antenę, która wyglądała jak zaczarowana.

 5. “I Can’t Drive 55” – Sammy Hagar
  Utwór “I Can’t Drive 55” to protest przeciwko ograniczeniom prędkości na autostradach w Stanach Zjednoczonych. Piosenka stała się popularna dzięki faktowi, że w latach 80 XX wieku wprowadzono tam ograniczenie prędkości do 55 mil na godzinę.

Podsumowanie

Piosenki o samochodach i motoryzacji są tematem, który przyciąga fanów muzyki i kultury motoryzacyjnej z całego świata. Opisane powyżej utwory to tylko niektóre z wielu przebojów, które poruszają ten temat. Piosenki o samochodach stanowią swego rodzaju hołd dla motoryzacji i wolności, którą daje jazda samochodem lub motocyklem. Dzięki takim utworom, każdy kierowca może poczuć się częścią grupy ludzi, dla których samochód to coś więcej niż tylko środek transportu.

Podobne

Tagi