Jaki jest najdroższy motocykl świata?

kwi 7, 2021 przez

Jaki jest najdroższy motocykl świata?

Powiedzieć, że motocykle są drogie to nic nie powiedzieć. Najlepsze, najpiękniejsze i najbardziej prestiżowe maszyny świata to istne fortuny zamknięte w jednośladach o potężnym silniku. Dlatego dzisiaj przedstawimy kilka takich cacuszek, w tym najdroższy motocykl świata.

NCR Macchia Nera w wersji 998R Testastretta

Moc 183 KM silnika Ducati. Masa pojazdu obniżona dzięki użyciu lekkiego karbonu i tytanu. Jednak dla portfela nie jest to lekki wydatek. Cena tego modelu wynosi 225 tysięcy dolarów, czyli ponad 860 tysięcy złotych.

Ecosse-Titanium-Series-FE-Ti-XX

Silnik o pojemności 2409 cm3, moc 228 KM i 400 kilogramów wagi. Niezwykła maszyna wykonana z karbonu i tytanu, urozmaicona przez siodło wykonane przez zakład Berluti, znawcę wyrobów skórzanych. Jednak przyjemność jazdy ta maszyną poznają jedynie osoby mogące wydać 300 tysięcy dolarów, czyli ponad 1 148 310 złotych.

Dodge Tomahawk V10 Superbike

Moc 507 KM, 680 kilogramów niebagatelnego designu, przyspieszenie, które pozwala rozwinąć setkę poniżej dwóch sekund. Spalanie na poziomie 7 litrów, przy zbiorniku 12,3 litra. Możliwa maksymalna prędkość do rozwinięcia to blisko 600 km/h.
To wszystko za 550 tysięcy dolarów czyli ponad 2,1 miliona złotych.

Lauge Jensen Goldfinger

To gratka dla fanów złota i diamentów. Cały chopper jest bowiem pokryty 24-karatowym złotem i ozdobiony 250 brylantami. Licząc złoto znajduje się na 859 elementach maszyny. Dodatkowo siodło ze skóry krokodyla.
Motocykl ten osiągnął cenę 850 tysięcy dolarów czyli prawie 2,7 miliona dolarów.

Captain America Harleya Davidsona

Jednak najbardziej cenią się legendy. Odbudowany motocykl Captain Amercia ze stajni Harley Davidson, który był obecny w filmie Easy Rider został sprzedany za 1 350 000 dolarów. W przeliczeniu jest to prawie 4,5 miliona.
Przy czym trzeba zaznaczyć, że cała cena opiera się o legendę kultowego dzieła filmowego. Nie zostały wprowadzona żadne skomplikowane technologie, nie osiąga zawrotnych prędkości. To cena za samą legendę i kultowość tego jednośladu.

 

Podobne

Tagi